Start
Toporem go! PDF Drukuj Email

21 kwietnia 2012r., godz. 20:00, Aula I LO w Wągrowcu, ul. Klasztorna 17A

Spektakl Teatru Prób "TOPOREM GO!"

Teatr Prób "Toporem go!"

Czytaj więcej >>>

Zobacz też: Imprezy towarzyszące

 
Wizyta w Sejmie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Grzechowiak   
poniedziałek, 19 marca 2012 20:42

Obchody rozpoczęte !!!

1x1W ramach obchodów 140 rocznicy powstania I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu poseł SLD Romuald Ajchler zaprosił grupę młodzieży tejże szkoły do zwiedzenia gmachu Sejmu. Zaproszenie potraktowano jako okazję do odbycia praktycznej lekcji wychowania obywatelskiego, a Dyrektor Ireneusz Biniewski swoim uczestnictwem we wspólnym wyjeździe do Stolicy potwierdził, że to przedsięwzięcie traktuje jako bardzo pożyteczne.

1x1Wytypowano do wyjazdu 31 uczniów. Nad ich bezpieczeństwem czuwali nauczyciele-wychowawcy: pani Magda Wysocka i panowie: Sebastian Chosiński i Tomasz Dolata, zaś sprawy organizacyjne w imieniu Posła pełniła jego społeczna asystentka, pani Agnieszka Grzechowiak.

1x1Uczestnicy wycieczki przyjechali do Warszawy wynajętym przez Posła autobusem, 14 marca we wczesnych godzinach rannych i przez cały dzień zwiedzali ciekawsze obiekty Warszawy. Między innymi było to Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Centrum Nauki ?Kopernik?. Po ciekawym, choć męczącym dniu, wycieczkowicze spędzili noc w hotelu, a już następnego dnia rano zgłosili się do gmachu Sejmu, gdzie ich oczekiwał poseł Ajchler, który fachowo i sympatycznie wywiązywał się z roli gospodarza i jednocześnie przewodnika w taki sposób, by młodzież mogła z tego pobytu jak najwięcej skorzystać.

1x1Potrafił nawet nakłonić panią Marszałek Ewę Kopacz, by osobiście przyjęła wągrowiecką młodzież w swoim gabinecie. Spotkanie było bardzo ciekawe i niezwykle sympatyczne. Przekazała ona dla naszej szkoły książki oraz różne upominki z okazji pobytu w polskim parlamencie. Przyjęła także zaproszenie na rocznicowe uroczystości do Wągrowca.

1x1Podczas zwiedzania sejmowego gmachu w czasie obrad była możliwość spotkania na żywo naszych parlamentarzystów, którzy dotąd byli znani jedynie z mediów. Należy podkreślić, że nasza wycieczka była traktowana przez tamtejsze służby na zasadach gości specjalnych posła Ajchlera, który na zakończenie zafundował nam obiad w restauracji sejmowej.

1x1Sympatyczne nastroje uczestników wyprawy są powodem do satysfakcji dla wszystkich, którzy do tego wyjazdu się przyczynili. Poglądowa lekcja wychowania obywatelskiego, dzięki naszemu politykowi, spełniła wszystkie oczekiwania.

Wizyta w Sejmie
 
Szanowni Państwo ! PDF Drukuj Email

logo_1401x1Komitet Organizacyjny Obchodów 140-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu uprzejmie zawiadamia, że w bieżącym, 2012 roku przypada 140 rocznica powstania pierwszej szkoły średniej w mieście Wągrowcu.

1x1Komitet Organizacyjny wraz ze Stowarzyszeniem Absolwentów i Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu pragnie przypomnieć przeszłość historyczną szkoły, nawiązać do jej chlubnych tradycji oświatowych i patriotycznych, uczcić wychowanków, którzy rozsławili jej imię w kraju i poza jego granicami ale także ułatwić wszystkim Absolwentom spotkanie koleżanek i kolegów z ławy szkolnej i umożliwić spędzenie wspaniałych chwil w murach ?starej budy" wśród nauczycieli, przyjaciół i znajomych z ?tamtych" niezapomnianych lat.

1x1W tym właśnie celu zwołujemy Zjazd Wszystkich Absolwentów, gorąco ich zapraszając do wągrowieckiego Klasztoru i Ogólniaka (po uprzednim zgłoszeniu swojego udziału i opłaceniu składki organizacyjnej).

1x1Szczegółowy program Zjazdu wraz z deklaracją uczestnictwa znajduje się na stronie internetowej 140lecie.1lowagrowiec.eu oraz w miejscowej i regionalnej prasie a także w sekretariacie przy ulicy Klasztornej 17A i Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego również w Wągrowcu przy ulicy Klasztornej 17A.

1x1Zachęcamy do wspólnego spędzenia wrześniowej soboty w Wągrowieckim Ogólniaku, zapraszamy do udziału w imprezach towarzyszących.

1x1Życzymy miłej zabawy, wielu wzruszeń i pięknych wspomnień przez długie lata.

Organizatorzy.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 4

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 
mod_vvisit_counterDzisiaj1
mod_vvisit_counterWczoraj45
mod_vvisit_counterTydzień46
mod_vvisit_counterMiesiąc373
mod_vvisit_counterRazem152441

Twój IP: 3.226.72.194