Start
Wystawa "WĄGROWIEC PIÓRKIEM I WĘGLEM" PDF Drukuj Email

logo_140

Wystawę "Wągrowiec piórkiem i węglem" Andrzeja Bzdęgi (absolwenta rocznika 1955) można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wągrowcu przy ulicy Średniej do dnia 16 września br.

Dodatkowo będzie możliwość zobaczenia wystawy w dniu Zjazdu, tj. 15 września, w godzinach od 12:00 do 15:00. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy !!!

wystawa

?Wągrowiec piórkiem i węglem? to najnowsza wystawa malarstwa, którą można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wągrowcu. Jest to już kolejna wystawa, na której możemy zobaczyć miasto Wągrowiec widziane oczami artysty, którym tym razem jest wągrowczanin z urodzenia p. Andrzej Bzdęga.

A.Bzdęga jest architektem, który studia ukończył na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej pod kierunkiem prof. Jana Bogusławskiego, autora odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie oraz prof. Zygmunta Kamińskiego ? rysunek i malarstwo. Pracował w Pracowniach Urbanistycznych w Warszawie, Wągrowcu, Włocławku i Poznania, a także kilkanaście lat w Algierii. Za swoją pracę był wielokrotnie nagradzany, zarówno odznaczeniami resortowymi jaki i państwowymi.

Już od lat licealnych interesował się rysunkiem i malarstwem, a zainteresowania swe rozwijał w trakcie studiów, gdzie prof. Z. Kamiński utrwalił w nim nawyk prawie codziennego rysowania. Rysunek piórkiem i tuszem, pędzlami i tuszem oraz akwarela, stały się jego ulubionymi technikami.

Rysuje i maluje wszystko, co jego zdaniem warte jest utrwalenia chwili i miejsca, bo tylko taki zapis pozwala na wspominanie tych miejsc i przeżywanie ich na nowo. W jego pracach widzimy więc architekturę, pejzaż, ludzi, wodę, niebo, piaski. W rysunku i malarstwie dba nie tylko o formę widzianego obiektu, ale zawsze stara się pokazać widzowi jego budowę materialną, np. kamień, drewno, cegłę, fakturę pnia drzewa. Kolorem stara się przybliżyć malowany obiekt a formą i barwą uczulić wrażliwość widza i dać mu poczucie identyfikacji z oglądaną przestrzenią.

Na wystawie w Wągrowcu można podziwiać kilkanaście akwarel i rysunków prezentujących architekturę miasta jaki i jego przyrodę.

Zapraszamy do zwiedzania tej interesującej wystawy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wągrowcu w dniach od 18 lipca do 16 września 2012 roku w godzinach otwarcia Książnicy.

Hanna Pękala

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 
mod_vvisit_counterDzisiaj6
mod_vvisit_counterWczoraj16
mod_vvisit_counterTydzień22
mod_vvisit_counterMiesiąc74
mod_vvisit_counterRazem132225

Twój IP: 3.230.76.196